Kombi ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kombi ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Kış aylarında hepimizin düşündüğü konulardan birisi illa ki ısınma sorunu. Doğalgaz faturalarının çok yüksek geldiğini düşünüyorsanız bun un altında farklı sebeplerin de olduğunu varsayabilirsiniz. Örneğin kombi ve peteklerinizde oluşan sorunlar… Kombi ve petekler rutin bakım isteyen ve ısınmanın onların doğru çalışması ile paralel olduğu aygıtlardır. Bu sebeple sizler yıllık bakım yaptırmadığınız müddetçe biriken tortu ve kireçler ısınmanıza engel olmakla beraber ısınamadığınız için dereceğini yükselttiğiniz kombiniz nedeniyle yüksek faturaların altında kalmanıza da neden olmaktadır. Sivas’ta yıllardır Sivas kombi ve petek temizliği işlemlerini uzman kadrosu ile başarılı bir şekilde yürüten firmamızdan bu konuda yardım alabilirsiniz.

Firmamız, kombi ve petek temizleme işlemlerini son teknolojik araçlar ve özel kimyevi maddelerle yapmaktadır. Kalorifer içine attığımız özel kimyevi madde basıncı arttırmakta ve suyun dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Eğer kombinizin garantisi bitmiş ise kara kara düşünmenize gerek yok. Çünkü firmamız en uygun fiyatlarla temizleme işlemini gerçekleştirmektedir.  Sivas’ın hangi semt ya da mahallesinde olursanız olun sadece tek bir telefonla uzman kadromuz ev ya da iş yerinize gelerek sorununuzu çözmektedir. Zaman içerisinde kombi ve peteklerde kireç, çamur, aşınma gibi sorunlar görülebilir. Hızlı bir şekilde bu sorunun çözülmesi gerekir. Günümüzde bu işlemler için kombinin ya da peteklerin sökülmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Belirli kimyasalları ve özel üretim araç sayesinde temizleme işlemi rahatlıkla yapılmaktadır.

Isınma için gerekli olan en büyük şey borularda standart akışını sürdüren sudur. Ancak şebeke suyu kireçli olduğundan zaman içerisinde boruları tıkayabilmektedir. Bu tıkanma neticesinde suyun akış hızı yavaşlar. Yavaşlayınca ısınma işlemi de gerçekleşmez. Peteklere zarar veren bu durum evin ya da iş yerinin bir kısmının ısınmasına ya da hiçbir yerinin ısınmamasına neden olur. Radyatör makinesi ile yapılacak işlem ile gayet ekonomik bir şekilde petek temizleme işlemi gerçekleştirilir. Bakteri ve mantar oluşumu da yıllar içerisinde bu sistematikte kendisini gösterebilir. Yine bu yöntem sayesinde bu zararlı oluşumları da temizlemiş olursunuz.

Toplamda 1-2 saatlik bir süreçte Sivas kombi ve petek temizliği gerçekleşir ve Sivas halkının kışın ısınamama problemi de son bulur. Radyatörler arasında tortu ve kireçlenme en sık karşılaşılan şeylerdir. Bu sebeple neden ısınamıyorum diye sorduğunuzda cevabın bu olması muhtemeldir. Bu durum uzman birinin yaptığı test sonucunda kesinleşecektir. Bu gibi durumlar ile sadece şahsi kombi ve kaloriferlerinizde değil merkezi sistemlerde de karşılaşılabilmektedir. Firma olarak merkezi sistem bakımlarını da gerçekleştiriyoruz. Oldukça hesaplı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz temizleme işleminden sonra müşterilerimiz rahat bir nefes alıyor ve ağır faturalardan kurtuluyorlar.

Kullandığımız yöntemler arasında Nötralize dediğimiz bir uygulama vardır. Nötralize toz ilave ettiğimiz suyu petek içerisinde dolaştırıyor ve temizliğinden emin oluyoruz. Bu yöntem sayenizde sizi yakıt tasarrufunda yüzde 25’lik bir oranda rahatlatıyoruz. Aşınma, kireçlenme gibi durumlarda enerji kayıpları yüzde 20’ler düzeyindedir. Bu saydığımız yöntemler muhakkak alanında uzman profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Aksi halde tıkanıklık giderilmemiş olmasının yanı sıra tesisata verilen zarar ile içinden çıkılamaz bir durumlar karşılaşmak mümkün olur. Bu da yakıt tüketiminde ciddi oranlar ortaya çıkarır.

Petek ve kombi bakımı işlemlerinde firmamız uzman ekipleri temizleme kimyasalı ve temizleme cihazını etkili bir şekilde kullanarak kireçlenmenin önüne geçiyorlar. Kış aylarında kombi ya da peteklerinizde en ufak aksaklık bile ısınma problemini ortaya çıkarmakla beraber siz ve ev halkının hastalanmasına neden olacaktır. Peteklerinizi kontrol ettiğinizde bazı odalarda sıcak bazı odalarda soğuk ise ya da bir tarafı soğuk bir tarafı sıcak ise mutlak suretle bir tıkanma söz konusudur ve bizimle bu gibi durumlarda hemen irtibata geçebilirsiniz. Yılların verdiği deneyim ile firmamız Sivas kombi ve petek temizliği konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Faturalarınızda tasarruf sağlamak ve tam verimli bir şekilde ev ya da iş yerinizi ısıtmak için bu yöntemlerin doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Alanında uzman kadromuzu bu konuda günün her saati arayabilirsiniz. Hem ekonomik hem kalıcı hem de hızlı bir şekilde yapılan temizleme işleminden sonra rahat bir nefes alacaksınız. Bakımlarınızı rutin bir şekilde yapmayı ise alışkanlık haline getirmeye çalışınız.

Tagged under: