Sivas Kalorifer Peteği Temizliği

Sivas Kalorifer Peteği Temizliği

Yaz aylarının bitip sonbahar ve kış aylarının başlaması ile beraber ısınma sorunları da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bu sorunlardan en büyüğü ise kalorifer peteklerinden istenen ısı veriminin alınmamasıdır. Bunun sebepleri pek çok farklı etkene dayansa da temizlenmesi kaçınılmazdır. Çünkü kalorifer petek temizleme işlemi yapılmadığı takdirde çok daha büyük sorunlar beraberinde baş gösterir. Örnek vermek gerekirse borularda tıkanma meydana geldiği için sıcak su akışı yavaşlar ya da hiç olmaz. Siz buna bir anlam veremez ve doğalgaz derecesini yükseltirsiniz. Ancak yine de istediğiniz gibi bir ısı verimi alamamakla beraber doğalgaz faturanızın oldukça yüksek geldiğine şahit olursunuz. Bu nedenle kalorifer petek temizliği belirli aralıklarla yaptırılmalıdır. Sivas halkına yıllardır bu konuda destek vermiş olan firmamız Sivas kalorifer petek temizliği işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Petek temizleme işlemi profesyonel ekibimiz tarafından bazı kimyevi maddeler ve özel teçhizatlar beraberinde gerçekleştirilir. Plastik boru, yerden ısıtma, dökme panel ya da alüminyum radyatör sistemlerinde uygulanacak yöntem ile su akışı olması gerektiği duruma getirilir. Doğalgaz faturasına direkt olarak etki edecek bu duruma mutlaka dikkat etmeniz önerilir. Ödenen yakıt parasının karşılığında verimli bir ısınma almak istiyorsanız bu bakımları görmezden gelmeden zamanında yaptırmalısınız. Boru hattında su ile beraber oluşan kireç, sutaşı gibi etkenler tıkanıklıklara neden olur. Su akışında bir aksama meydana geldiğinde ev içerisinde standart bir ısı dağılımı söz konusu olamaz. Bu sebeple bazı yerler normal ısınırken bazı yerlerden hiç ısı almamanız olasıdır.

Şebeke suyundaki kireç neticesinde zamana boru hatları paslanma gösterebilir ya da kireç nedeniyle tıkanma olabilir. Bu genellikle karşılaşın bir durum olarak görülse de önleminin alınması son derece önemlidir. Kireçlenmiş, paslanmış alanlarda mantar ve bakteri oluşumu da kendisini gösterecektir. Oldukça zararlı olan bu durumundan petek temizleme yöntemi ile kurtulabilirsiniz. Sivas kalorifer petek temizliği yapan firmamız gelişmiş cihazlar ve özel kimyevi maddeler ile günümüzde bu işlemi oldukça pratik hızlı ve güvenli bir şekilde yapmaktadır. Üstelik eskisi gibi kalorifer peteğinin ya da kombinin sökülme takılma işlemlerine gerek kalmaz. Su akışını zayıflatan etken kireç, pas her ne olursa olsun temizlenerek ortadan kaldırılır. Kış aylarında yüksek fatura yükünden de kurtulmuş olursunuz. Kullandığımız kimyasal madde, suyun oluşturduğu kireçli kısmı söküp atmaktadır.

Hem kombi hem de kalorifer peteklerinizi rutin olarak kontrol ve bakımını yaptırırsanız kış aylarında bu gibi sorunlarla yüzleşmek zorunda kalmazsınız. Petek temizliği gibi kombi temizliğinin de profesyonel bir şekilde yapılması gerekir.  Kombi, içerisindeki pek çok mekanizmadan oluşmaktadır. Parçalarının temiz olması düzgün bir şekilde çalışması için en önemli etkendir. Evinize ya da iş yerinize gelecek olan uzman personelimiz sizlere kombi hakkında detaylı bilgiler vererek ayarları ile ilgili düzenlemeler yapacaktır. Ama öncelikle kombide bir su sızdırma sorunu var mı, elektrik ve elektronik devreler düzgün çalışıyor mu, baca fanı temiz mi, kalorifer dönüş hattı pislik tutucu ne durumda bunları kontrol edip gerekli temizli işlemlerini yapacaktır. Ardından son bir test yapıp son kontrollerini gerçekleştirecek ve sorunu çözecektir. Bakım ve temizlik bittikten sonra uzman arkadaşımız hangi konularda dikkat etmeniz gerektiği, neleri yapıp neleri yapmamanız konusunda bilgi verecektir. Kombi temizlik işleminiz de tıpkı kalorifer petek temizliği işleminiz gibi bu şekilde sonlanacaktır. Bu andan itibaren ev normal standartlarda ısınacak ve kalorifer petekleriniz tam performans ile yanmaya başlayacaktır.

Kombi ya da kalorifer petek temizliği uzmanlık gerektirdiğinden kendi başınıza herhangi bir işlem yapmaya kalkmamanızı öneririz. Bu şekilde kireçlenmeyi temizlemek yerine ortaya daha büyük masraflar çıkarabilirsiniz. Sivas’ta kombi ve kalorifer petek temizliğini başarılı bir şekilde yürütmekle beraber her mahalle ya da semte bu hizmeti götürmekteyiz. Müşteri memnuniyeti odaklı yaptığımız çalışmalarda Sivas halkını hem ısınma sorunlarından kurtarıyor hem de tasarruf sağlamalarına yardımcı oluyoruz. Sivas kalorifer ve petek temizliği konusunda aklınıza takılan herhangi bir soruda bizleri arayabilirsiniz. Uzman kadromuzla günün her saati sizlere bu konuda destek sağlamaktayız. Ev ya da iş yerinizde ısınma ile ilgili ufacık bir problemde bile bizimle irtibata geçebilir profesyonel destek alabilirsiniz.

Tagged under: