Sivas Petek Temizleme

Sivas Petek Temizleme

Doğalgaz faturalarınız çok geldiğinden mi dert yanıyorsunuz? İş yerinizde ya da evinizde yeteri kadar ısınamıyor musunuz? Aslında bunun kombi ya da kalorifer peteklerinde meydana gelen problemlerden olduğunu biliyor musunuz? Günümüzün en büyük ısınma sorunlarından birisi ısınamama sorunudur. Doğalgaz faturasını normal bir şekilde ödeyip ısınamama problemi rutin doğalgaz ve petek temizliğinin yapılmamasından dolayı ortaya çıkmaktadır. İşinde profesyonel bir firma tarafından yapılacak kombi bakımı ve petek temizliği toplamda 1-2 saatinizi alacak ve sizi bu sorundan tamamen kurtaracak.

Petek temizliğinde belirli kimyasallar kullanıldığından hiçbir şekilde ne peteklere ne de etrafa bir zarar gelme söz konusu değildir. Alüminyum radyatör, dökme panel, yerden ısıtma ya da plastik boru sistemlerine uygulanacak bu özel kimyevi madde ile su akışının normal standartlara dönmesi sağlanır. Doğalgaz fatura yükünü azaltmak istiyorsanız yılda en az bir kez bu genel bakımı yaptırmalısınız. Sivas Petek Temizleme uzman kadrosu ile petek temizliğiniz en hızlı ve garantili bir şekilde yapılır.

Ödemiş olduğunuz yakıt parasının karşılığını verimli bir ısınma ile almak istiyorsanız Sivas Petek Temizliği olara ekibimizle en hızlı ve güvenli şekilde bu sorununuzu ortadan kaldırıyoruz. Sistemde ortaya çıkan kireç, sutaşı ve tıkanıklık gibi durumlara çare oluyor ve sizin için temizliği kapsamlı bir şekilde yapıyoruz. Sistematik bir şekilde çalışan ısıtma sisteminde meydana çıkan bir tıkanma sistemi de aksatmaya başlayacaktır. Bu da ısınmaya engel olacaktır. Bu da size yüklü bir fatura olarak dönecektir. Kışın yüksek faturalardan kurtulmanın tek yolu bu petek temizleme işlemidir. Kombiniz ve peteklerinizin diğer bakıma ihtiyacı olan eşyalarınızdan farkı yoktur. Onların da rutin bir şekilde elden geçirilmesi gerekir. Tıkanma ya da kireçlenme gibi olumsuz durumlar zamanla ortaya çıkar ve bu büyük oranda kaçınılmazdır.  Fakat bu doğal reaksiyon ile ortaya çıkan durumların önlemini almak hiç de zor değildir. Tıkanan vana ve borularda su rahat bir şekilde akışını gerçekleştiremez. Bu da ısınmanın önüne geçe n en büyük engeldir. Paslanmış, kireçlenmiş ve tortulaşmış maddelerin oluşumu su geçişini yavaşlatacak hatta tamamen tıkayıp izin vermeyecektir. Petek temizliği tam da bu aşamada önemlidir.

Petek temizliği günümüzde gelişmiş cihazlar vasıtası ile yapılmaktadır. Firma olarak en gelişmiş sistemleri kullanıyor ve hem kombi hem de petek temizliğinizi başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Zayıflayan su akışına engel olan tüm tortu ve kireçleri ortadan kaldırıyor sizi kış aylarındaki yüksek fatura sıkıntısından kurtarıyoruz.

Petek içerisinde yıllardır devam eden su akışı beraberinde belirli bir süre sonra kireçlenme paslanma gibi durumları getirir. Bu paslanma ve kireçlenme özel kimyasal maddeler ile yok olup gider. Yeni yapılan işlemlerde artık kombi ya da peteklerin çıkarılması ve yeniden takılması gibi işlemler de yok. Yani hiç sökü takma olayına girmeden son teknoloji imkanları ile temizleme işlemi gayet hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Sivas Petek Temizleme uzman kadromuz ile Sivas halkına yıllardır bu konuda destek sağlıyoruz.

Bu işlemleri mümkün olduğunda rutine bağlayarak arada bir yaptırırsanız ısınma açısından da yüksek fatura konusunda da rahatlayacaksınız. Petek temizliğinin yanı sıra kombi temizliğinde de cihaz genel bir kontrolden geçirilmelidir. Kombi içerisindeki mekanizma tüm parçaları ile iyice temizlenmelidir. Temizleme işlemi sonunda kombinin ayarlarının evi ya da iş yerini doğru bir şekilde ısıtacak şekilde ayarlanması da gerekir. Bu işlemi de uzman arkadaşlarımız yapmaktadır. Kombi bakımı öncesinde uzman kişi sizlere kombi hakkında detaylı bilgiler verecektir. Bakım sonrası nelere dikkat etmeniz gerektiği ya da neleri yapmamanız gerektiği konusunda uyaracaktır. Bu bilgiler ışığında kombi ve petek sorununuz ortadan kalkacaktır. Kombide su sızdırma gibi bir durumun olup olmadığı ya da kalorifer yanma durumu kontrol edilecektir. Elektrik ve elektronik bağlantılardaki durum da yine uzman kişi tarafından kontrol edilecektir. Yanma odası brülörü,  baca fanı temizliği yapılır. Kombi kalorifer dönüş hattı pislik tutucudaki biriken pislikler temizlenir. Ardından son test işlemleri yapılır ve kontroller sona erer. Bu şekilde artık kombi temizliğiniz yapılmış olmakla beraber verimli bir ısıyı da almaya başlamış olursunuz. Sivas Petek Temizleme olarak yılların tecrübesi ile sizlerin kombi ve petek temizliğinizi başarılı bir şekilde yapıyor sizi hem yüksek faturalardan kurtarıyor hem de verimli ısınmanızın önünü açıyoruz.

Tagged under: