Sivas Petek Temizliği

Sivas Petek Temizliği

Kış geldiği zaman en çok şikayet ettiğimiz şeylerden birisi de doğalgaz faturalarımız. Evdeki ya da iş yerinizdeki kombinizin performansı iyi olmadığı zaman kombiyi çok daha fazla yakma zorunluluğu duyuyoruz. Bu da faturalara iki misli şekilde yansıyor. Bunun için rutin olarak yapılacak kombi bakımları sizleri büyük fatura yükünden de kurtaracak. Bununla beraber elbette petek temizliğini de unutmamak gerekiyor. Sivas Petek Temizliği olarak Sivas halkının bu konudaki şikayetlerine son veriyoruz.

Pete temizliği dediğimiz işlem işinde profesyonel bir firma tarafından ortalama 1-2 saat içerisinde yapılabilmektedir. Burada önemli nokta kombiye hiçbir suretle zarar vermemektir. Petekler özel hazırlanmış kimyasal maddeler ile temizlenmeli ve hiçbir suretle dışarıya zarar verecek bir şekilde müdahalede bulunmamalıdır. Bu özel kimyevi madde dökme panel, aliminyum radyatör, plastik boyu ya da yerden ısıtma sistemlerine uygulanacaktır. Petek Temizliğinde son teknolojiyi kullanan firmamız uzman ekibi ile bu işlemi sizler için yapmaktadır. Yılda bir kere genel bir temizlik yaptırarak fatura yükünden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Sivas Petek Temizliği servisi ödemiş olduğunuz yakıt paranızın karşılığını verimli bir şekilde almanıza yardımcı olacaktır. Pahalı bakım onarım masraflarına bütçe ayırmanıza gerek kalmaz, sistemde meydana gelmiş olan sutaşı, kireç gibi olumsuz etkenler ve tıkanıklıklar özel makineler ile temizlenir. Isıtma sistemi sistematik çalışır bu sebeple tıkanıklık dediğimiz durum genel manada sistemin tıkanmasına neden olur. Isıtma sistemlerinin çökmesi demek sizi her türlü masrafa sokmak demektir. Bu sebeple önleminizi erkenden almanız yararınıza olacaktır.

 Peteklerin temizlenmesi işe yakıt tasarrufu ve yüksek ısıda verim ortaya çıkar. Kışın yüsek faturalardan kurtulmanın tek yolu peteklerin temizletilmesidir. Kombi ya da kalorifer peteklerinin de tıpkı diğer eşyalarınız gibi arada bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın. Kireçlenme, tıkanma zamanla oluşabilecek doğal problemlerdir. Ancak bu doğal problemler önlem alınmaz ve ihmal edilirse büyü sorunları da beraberinde getirir. Tıkanma vana ve borularda meydana gelebilir ki bu da suyun sistem içinde rahat bir şekilde dolaşmasını engelleyecektir. Bu da verimli bir ısınmanın en büyük engelidir.

 Su dolaşımının sağlanamaması paslanmış, kireçlenmiş ve tortulaşmış maddelerin ortaya çıkması ile olur. Su dolaşımı kalorifer peteğinin ısınması için baş koşuldur. Bu gibi maddeler nedeniyle tıkanma söz konusu ise petek temizliği yapılmalıdır.

Firma olara petek temizliği esnasında temizleme cihazları kullanmaktayız. Kimyasal içerikli maddeler ve bu cihazlar ile su akışının yeniden hızlı bir şekilde sağlanması amaçlanır. Suyun içerisindeki maddeler nedeniyle zamanla kireçlenme ve tıkanma meydana geldiğinden zayıflayan su akışının yeniden tam verimli hale getirilmesi gerekir.

Petek içerisinde yıllardır süregelen, bu zayıflamaya neden olan kimyasala maddeler ve kireçlenme etkenleri ortadan kaldırılır. İşte çok fazla geç ısınma veya hiç ısınamama gibi problemler aslında temelinde bu sorun yatmaktadır. Üstelik kombi ve peteklerinizi öyle söküp takma ile zaman kaybetmeden kolaylıkla temizliyoruz.  Ancak unutulmaması gereken bir nokta bu işlemin belirli aralıklarla tekrarlanmasıdır. Yüksek verimli ısı alabilmek için bu rutini bozmamak gerekir.

Bu işlemleri yaptırdığınız takdirde kış aylarında verimli bir ısı almış olmakla beraber yakıt masraflarını da azaltmış olacaksınız. Verdiğiniz ısınma parasının tam karşılığını almak istiyorsanız petek temizleme işlemini geciktirmemeye çalışmalısınız.

Kombi bakımında temel esas cihazın genel bir kontrolden geçirilmesi olacaktır. İçeriği ve parçaları güzel bir şekilde temizlenmelidir. Ayrıca temizleme işlemi sonunda doğru ayarlamanın da yapılması gerekir. Kombi ulanıyorsanız bu gibi rutin kontrolleri yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Şayet petek ve kombi bakımlarınızı düzenli bir şekilde yaptırmaz iseniz hem tasarruf yapamaz hem de ısınma ile ilgili pek çok sorun yaşarsınız. Bu sayede kombinin de ömrünün kısaldığının altını çizmekte fayda var.

Personel, kombi bakımı için geldiğinde kombi bakımı hakkında sizlere bilgiler verir. Sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi yapacak olan uzman, verimliliği kontrol ederek buna göre işlemlerini yürütür. Sıcak su ve kalorifer yanma durumu nedir, buna bakılır. Ardından su sızdırma gibi bir durum var mı, tozlanma oluşmuş mu, yanma odası brülörü durumu nedir, elektrik, elektronik bağlantılarda problem var mı, baca fanı temiz mi, bakılır ve gerekli temizleme yapılır. Ardından genleşme tankı ve bar basınç seviyesi ayarlanması yapılacak, kombi kalorifer dönüş hattı pislik tutucunun temizlik işlemleri yapılarak kontrol ve ayarlamalar sonlandırılır. Siz de kombi ve kalorifer peteğinizi temizleterek tasarruf sağlamak ve daha verimli ısınmak istiyorsanız Sivas Petek Temizliği uzman kadrosundan haftanın her günü destek alabilirsiniz.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.