Sivas Ucuz Petek Temizliği

Sivas Ucuz Petek Temizliği

Kış ayları geldi, peki kombi ve kalorifer petek temizliğinizi yaptırdınız mı? Düzenli olarak kombi ve kalorifer petek temizliği yaptırılmayan sistemlerde büyük ısınma problemleri ortaya çıkıyor. İnsanlar bunun bazen farkında olamayıp neden bu kadar yüksek doğalgaz faturası geliyor diye şaşırabiliyorlar. Kombi ve kalorifer petek bakımı düzgün bir ısınma için olmazsa olmaz. Çünkü kireç ya da tortu sebebiyle tıkanmış olan borular sizin ısınmanızı engeller. Su akışkan bir şekilde borulardan devir daim yapamaz ise sıcaklığın verilmesi de imkânsızlaşır. Tüm bu etkenleri göz önünüze aldığınızda hem daha iyi ısınmak hem de doğalgaz faturasından tasarruf sağlamak istiyorsanız düzenli bakım yaptırmanız gerekir. Sivas halkına yıllardır kaliteli hizmet anlayışı ile bu konuda yardımcı olan firmamız Sivas petek temizliği ile farkını göstermektedir.

Kalorifer ve petek temizliği eskiden oldukça sıkıntılı bir işlemdi. Ancak günümüzde kullanılan gelişmiş araçlar ve kimyevi maddeler ile 1-2 saat gibi kısa bir süre zarfında temizlik yapılabilmektedir. Tüm kombi, kalorifer petekleriniz etrafa herhangi bir zarar vermeden başarılı bir şekilde temizlenmektedir. Uygulanacak kimyevi madde, alüminyum radyatör, plastik boru, dökme panel ve yerden ısıtma sistemlerinde uygulanır. Bu yöntemler sayesinde peteklerinizdeki tıkanma sona erecek ve ısınma işleminiz normal düzeye gelecektir.

Sizlere uygulayacağımız bu temizleme işlemi neticesinde pahalı onarım masraflarına girmenize gerek kalmaz. Tıkanıklıklarda önemli rol oynayan sutaşı ve kirecin temizlenmesi kati suretle önemlidir. Bunu uyguladığımız kimyevi maddelerin yanı sıra özel makinelerimiz ile gerçekleştiriyoruz. Herhangi bir tıkanıklıkta ısıtma sisteminiz işlevini yürütemez. Bu da ısıdan faydalanamayacağınız anlamına gelir.

Petekleriniz temizlendiği takdirde ısı artışını hemen hissedersiniz. Bununla beraber yakıt tasarrufunu da fark edersiniz. Kombi ve kalorifer peteklerini düzenli olarak bakıma girmesi gereken eşyalarınız olarak düşünürseniz bu mantıkta hareket ederseniz kışın hiçbir suretle sorun yaşamazsınız. Suyun kireçli olması nedeniyle zaman içerisinde tortulanma ve tıkanma durumları kaçınılmaz bir hale gelebiliyor. Bu sebeple bakımları aksatmamanız yararınıza olacaktır. Suyun ısıtma sistemi içerisinde rahat bir şekilde dolaşması esastır. Su sistem içerisinde dolaşmadığı takdirde ısıyı veremez.

Petek temizliğini kurallarına uygun olarak gerekli teçhizatlarla yerine getiren firmamız Sivas’ın hangi semtinde olursanız olun anında gelmekte ve kireçlenme, ısı sorununu ortadan kaldırmaktadır. Zayıflayan su akışının normal standardına döndürülmesi ile birlikte ev ya da iş yerindeki tüm peteklerden ısı almaya başlarsınız. Borularda meydana gelen kireçlenme ve paslanmanın aşındırılması için özel kimyevi madde kullanımı bir araç yardımı ile kullanılır ve bu pas çözülür. Tıpkı petek bakımınızı yaptırdığınız gibi kombi bakımınızı da yaptırmanız gerekir. Bunun için de yine firmamız gerekli tüm tedbirleri sizin için almaktadır. Kombinizi de belirli aralıklarla denetimden geçirirseniz ısınmada herhangi bir problem yaşamazsınız. Kombi içerisindeki mekanizması gereği pek çok parçadan oluşur. Bu parçaların tek tek güzel bir şekilde temizlenmesi esastır.

Temizleme işlemi bittiği zaman kombinin uygun ayarlarının yapılarak teslim edilmesi gerekir. Kombi konusunda uzman personelimiz evinize ya da iş yerinize geldiğinizde kombinizi kontrol ederek size gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Kombinin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığı ya da neresinde ne gibi bir sorunun olduğunu ufak bir test yaparak anlayacak ve ona göre işlemlerine başlayacaktır. Kalorifer yanma durumu, sıcak su akışı kontrol edilecektir. Kombinin herhangi bir yerinde su sızdırma durumu var mı kontrol edilecek, yanma odası brülörüne bakılacaktır. Elektrik devresinde herhangi bir sorunun olup olmadığı da bu aşamada önemlidir. Baca fanı temizlenecek ve son kontrollerden sonra temizleme işlemi bitecektir. Kombinizin tıpkı peteklerde olduğu gibi sağlam bir denetimden geçmesi gerekir. Bu işlemleri ne kadar aksatırsanız size hem maddi hem de sağlık anlamında yük olacaktır. Sivas petek temizliği konusunda firmamız yıllardır Sivas halkına ilgi ve özen ile kombi petek temizliği hizmeti vermektedir. Isınma problemi çekiyor iseniz, bazı alanlarda kalorifer petekleri ısı veriyor ama bazı alanlarda vermiyor ise mutlaka uzman görüşü almanız gerekir. Aksi halde ısınmanız mümkün olmamakla beraber yüksek faturalardan dolayı bunalmanız da olasıdır. Periyodik aralıklarla en uygun fiyatlarla kombi ve petek temizliği işlemlerini sizler için gerçekleştiriyoruz. Hemen arayın sizi bu sıkıntılı durumdan kurtaralım. Hem faturalardan tasarruf edin hem de sağlığınızı koruyun.

Tagged under: